Zalety nauki języka angielskiego online

Zalety nauki języka angielskiego online

 

Nauka języka angielskiego online, na przykład poprzez platformę Skype, ma wiele zalet. Od ponad 7 lat prowadzę lekcje za jej pośrednictwem i jestem zadowolona z możliwości, które oferuje. Oczywiście na początku byłam sceptycznie nastawiona do tej formy nauczania, jak pewnie większość z Was. Mnie jednak los zmusił do zmiany podejścia.

W moim życiu często się przeprowadzałam i byłam zmuszona zostawiać moich uczniów za sobą. Aż  do momentu, kiedy jeden z nich nie mogąc się ze mną pożegnać, zaproponował mi zdalne nauczanie.

Spróbowałam i przekonałam się, że tak naprawdę jest niewielka różnica pomiędzy zajęciami stacjonarnymi a lekcjami online. Obecnie uważam, że jest to bardziej skuteczna i ciekawsza forma zajęć.

Pozostając w swoim domowym zaciszu przy kawie, w kapciach czy szlafroku, mamy większe poczucie bezpieczeństwa a poziom stresu jest znacznie mniejszy. Moim zdaniem w takich warunkach mózg ma więcej przestrzeni i swobody aby lepiej przyswajać wiedzę. Prowadząc zajęcia przez komunikator mam wrażenie, że rozmawiam z daleko mieszkającą bliską mi osobą. Od razu buduje się między nami więź.

Z mojego doświadczenia wynika, że między nauczycielem, a uczniem musi być tak zwana chemia i flow. Wielu z Was zapewne sądzi, że głęboką relację można zbudować jedynie na zajęciach stacjonarnych. Moja praktyka pokazuje, że Skype daje nam możliwość szybkiej wymiany np. zdjęć z wakacji. 😊 Czy wspólne oglądanie zdjęć na Twoim profilu na Facebooku czy Instagramie nie zbliży nas bardziej, niż same rozmowy o wakacjach?

Nie potrzebna nam jest również tradycyjna tablica, którą śmiało możemy zastąpić tablicami online lub udostępniać nasz ekran, tworzyć współdzielone pliki na Google Drive.

Możliwości techniczne stanowią ogromną zaletę takiej metody nauczania. Mogę natychmiast wysyłać linki do ćwiczeń, które wspólnie przerobimy aby utrwalić omawiany materiał. Mogę też swobodnie dzielić się plikami i udostępniać przydatne na dany moment treści.

Zalety nauki języka angielskiego online

Prowadząc zajęcia online mam więcej możliwości i szybszy dostęp do cennych informacji i zadań. W Internecie jest mnóstwo wartościowych treści z zakresu nauki języka angielskiego. Jednak te materiały trzeba zawsze sprawdzić z profesjonalistą. Często w ćwiczeniach trafiają się niedociągnięcia, dlatego zawsze powtarzam moim uczniom, że jeśli zrobili błąd i go nie rozumieją, to niekoniecznie jest to ich błąd.

Polecam moim uczniom aplikacje, z których chętnie korzystają między zajęciami

Jedną z nich jest Quzilet, gdzie możesz tworzyć swoje własne zestawy słów do nauki lub korzystać z już istniejących. Istnieje także wiele narzędzi do tworzenia mind maps, które są metodą pracy ze słowami lub ideami. Jako wzrokowiec szczególnie polecam tę formę nauki. Dla słuchowców, którzy lubią uczyć się słuchając muzyki, dobrym rozwiązaniem może okazać się Lyricstraining. Inną ciekawą aplikacją jest English Attack, w której można uczyć się języka z urywków filmów.

Możliwości jest mnóstwo, trzeba tylko otworzyć się na nowe. Można się przy tym naprawdę dobrze bawić! Póki chcesz się uczyć i sprawia Ci to frajdę, rób to nawet codziennie. Kto wie, może pokochasz język angielski😉

Na koniec dodam, że nauka online to niesamowita oszczędność czasu. Nie wiem jak u Was, ale w Gdańsku między 14 a 18 są potworne korki, które utrudniają płynne i szybkie poruszanie się po mieście. Decydując się na zajęcia w przestrzeni internetowej, unikamy sytuacji, kiedy zziajani, zestresowani staniem w korku, spóźniamy się na zajęcia i tracimy cenny czas.

Ponadto, wybierając formę nauki online, możemy połączyć się z każdego miejsca na Ziemi. Więc jeśli jesteś w delegacji, czy na wakacjach a nie chcesz tracić możliwości nauki to wystarczy dobre łącze internetowe i bez problemu możemy kontynuować naukę.

Nie ma wymówek!:)

Pozostaw komentarz