Jak wygląda nauka języka angielskiego w Językoterapii

Językoterapia wspiera Twój rozwój na każdej płaszczyźnie. Każdy z nas ma w tym swoją kluczową rolę.

Zatem jak wygląda nauka języka angielskiego w Językoterapii?

 

Jak wygląda nauka języka angielskiego w językoterapi?

TY wybierasz zagadnienia, które Cię interesują.

Listę tematów dostajesz po pierwszym darmowym spotkaniu. Sugeruję wybór maksymalnie dwóch tematów w miesiącu, chociaż często dwa spotkania nie są wystarczające, aby zagłębić dany obszar. Tematy, które podejmuję na zajęciach są ściśle powiązane z samorozwojem na trzech płaszczyznach: fizycznej, umysłowe i duchowej.

 • Nauka związana z tematyką fizyczną to nic innego jak zdobywanie wiedzy z zakresu dbania o dobrostan naszego ciała. Tutaj nauczysz się co robić by utrzymać swoje ciało w zdrowiu i witalności. Dowiesz się co ci szkodzi i jakie zmiany możesz wprowadzić w swoim życiu tak aby ciało miało energię zabrać cię tam gdzie chcesz być.

 • Tematy związane z płaszczyzną umysłową pomogą ci zajrzeć w głąb siebie. Odkryjesz swoje mocne i słabe strony. Odkryjesz co blokuje cię przed podjęciem decyzji, powoduje chaos w twojej głowie i uniemożliwia czerpanie radości z życia. Będziemy wchodzić w głąb tego co jest w naszych umysłach, obalać stereotypy i przekonania które nam szkodzą. Wybierając tematykę umysłową, wejdziesz na ścieżkę samopoznania. Być może rzeczy, które odkryjesz, zmienią twoje myślenie a wraz z nim zmieni się również twój świat.

 • Pakiet oparty na tematyce duchowej, to podróż w to czego nie można wytłumaczyć, policzyć i przez wielu nazywane jest 'czarną magią'. Ten zestaw wymaga otwartości i gotowości, aby dowiedzieć się więcej o świecie magii.

TY odkrywasz

Siebie, świat wokół i swój językowy potencjał, tym samym nabierając pewności co do swoich umiejętności językowych i tym kim chcesz być.

TY ćwiczysz

 • Nowo nabyte umiejętności językowe, na tematach, które wcześniej wybrałeś. Każdy temat podzielony jest na kilka etapów, tak abyś miał jak najwięcej okazji przećwiczyć słownictwo z danego obszaru. Każdy etap jest oparty na materiałach autentycznych i obejmuje słuchanie, czytanie oraz pisanie. Materiały szykuję w oparciu o ciekawe artykuły, odkrywcze książki, interesujące podcasty, filmy dokumentalne, szokujące reportaże, wyzywające zadania oraz materiały autorskie

 • Pomiędzy spotkaniami pracujesz nad słownictwem przy użyciu takich aplikacji jak Quizlet, nadajesz również słowom swój osobisty kontekst, tworzysz mind maps

 • Gramatykę ćwiczysz na dwa sposoby. Teoretyczny i praktyczny podczas rozmowy ze mną. Wiele zagadnień gramatycznych, które wymagają uwagi, pojawia się podczas spotkania. Dlatego też, po zajęciach dostajesz ode mnie wskazówki i pakiet zadań na cały tydzień. Podam ci konkretne linki, tak abyś sam nie musiał marnować czasu na znalezienie odpowiedniego materiału. Natomiast, podczas kolejnego spotkania będę zadawać Ci pytania w taki sposób, abyś intuicyjnie wiedział jakiej konstrukcji czy czasu użyć.

Jak wygląda nauka języka angielskiego w językoterapii?

JA

 • słucham Ciebie uważnie dając Ci poczucie bezpieczeństwa

W stanie pełnej akceptacji masz okazję przyjrzeć się temu co powstaje w twojej głowie i temu co chcesz wyrazić. Bardzo ważne jest bycie wysłuchanym. Kiedy masz czyjąś pełną uwagę, stajesz się bardziej pewny siebie. Zwiększanie poczucia wartości jest bardzo pomocne w swobodnej komunikacji. Na zajęciach w Językoterapii na pewno poczujesz się ważny😊

 • naprowadzam Cię na dobrą drogę jeśli się gubisz

W procesie nauki, popełniamy różne błędy. Są one nieodzownym elementem dążenia do swobodnej komunikacji. Moja rola sprowadza się do sprawowania nad Tobą pieczy, tak abyś w pełnym zaufaniu dążył drogą, która zaprowadzi Ci do językowej wolności.

 • wspieram Cię całym moim sercem, abyś doszedł tam gdzie chcesz być

 

Utrzymuję z moimi uczniami kontakt na co dzień. Motywuję ich do pracy i przezwyciężania swoich słabości w postaci ‘nie chce mi się’. Zadaję im różne pytania otwarte, dając pole do kreacji, do namysłu, do przemyśleń. Dzielimy się wspólnie swoimi marzeniami, poglądami, słabościami, zwątpieniami. Dlatego też, poza wsparciem na spotkaniach, codziennie wymieniamy się 5 minutowymi nagraniami, po to by utrzymać motywację i kontakt z językiem.

Jak wygląda nauka języka angielskiego w językoterapii?

Ostatni etap to MY, czyli rozmawiaMY podczas spotkania.

 • Rozmowy są pełne ciepła, zrozumienia, wsparcia, empatii.

 • Całe spotkanie jest prowadzone w języku angielskim.

 • Spotkanie dzielę tak, aby znaleźć czas na swobodną rozmowę oraz planowaną konwersację na wybrany przez Ciebie temat.

 • Podczas rozmowy robię notatki, zapisuję również słowa, których nie znałeś lub o których zapomniałeś, tak by uświadomić ci, nad czym powinieneś jeszcze popracować.

 • Moje metody nauczania dostosuję do twojego poziomu. Jeśli jesteś początkujący, trudniejsze kwestie omówię z tobą w języku polskim, w ten sposób ja będę mieć pewność, że rozumiesz przekaz, a Ty będziesz się czuł bezpieczniej. Jednak języka polskiego będę używać z każdym spotkaniem coraz mniej, a Ty coraz więcej będziesz mówił po angielsku. Nie da się nauczyć rozmawiać po angielsku bez mówienia w tym języku, dlatego też każda Twoja próba sprowadzenia rozmowy na język polski będzie się spotykać z moim ‘ok, now try to say it in English’😉

 

MY współtworzyMY społeczność ludzi świadomych, otwartych, kochających siebie w wersji angielskiej.

MY jesteśMY uważni na bycie tu i teraz, na zmiany i postępy.

 

Moi uczniowie mają ze mną kontakt na co dzień, nie tylko podczas spotkań. Aby pomóc im w przełamaniu wstydu i strachu przed sobą samym w wersji angielskiej, każdy z nich wysyła mi codzienną porcję wieści z przebiegu ich dnia, z pojawiających się przemyśleń, problemów, radości, pewnego rodzaju nagrywany pamiętnik😉 Codziennie też dostają ode mnie przypominajkę w postaci przesłania na dany dzień. Zachęcam wszystkich do nagrywania i oswajania się z własnym głosem. Większość z Was ma z tym problem, z tego rodzi się każda ucieczka przed obcokrajowcem pytającym was o drogę. Oswojenie się ze swoim głosem, akcentem, melodią w języku angielskim jest kluczem do przełamania bariery w mówieniu.

Co więcej, uczniowie przynależą do prywatnej grupy Językoterapia’s Family, gdzie umieszczam dodatkowe autorskie materiały do nauki. Znajdziecie tam różnorodne grafiki dotyczące zagadnień gramatycznych i słowotwórczych. Jest to dodatkowa motywacja do nauki.

Ponadto, co tydzień w poniedziałek na stronie fanpage Językoterapii znajdziecie wpis pod tytułem ‘na dobry początek tygodnia’, który napisany jest w wersji polskiej i angielskiej. Wytłuszczam w nim kluczowe słowa i ciekawe, przydatne zwroty. Poniedziałkowe wpisy są wstępem do refleksji, z którymi dzielicie się ze mną poprzez codzienne nagrania.

 

Życzę Nam miłych i owocnych spotkań, na których dowiecie się więcej na temat nauki w Językoterapii.

 

 

Pozdrawiam cieplutko 🙂

Komentarzy: 2

 1. Aneta Balon 26 sierpnia 2022 o 12:11

  Piękny projekt🙏

Pozostaw komentarz